Jul 23 ,2017

איך לבחור מתנה: המדריך המלא

אשר חושבים על מתנות, הקונוטציה הראשונה שעולה, על פי רוב, היא דבר חגיגי, יפה ומפנק. אבל, כאשר מדובר בקניית מתנה, במקרים רבים, העניין הופך להיות הרבה פחות נוצץ ולעיתים מלחיץ, מעצבן ואפילו מעיק.

הקושי בבחירת מתנה נובע מכמה סיבות. הראשונה היא ההתאמה של המתנה לבעליה, הקושי הזה מתעצם כאשר אתה לא ממש מכיר לעומק את האדם לו מיועדת המתנה- חבר לעבודה, למשל. קושי נוסף הוא כמובן, להתאים את המתנה לתקציב-כי איכשהו, כמעט תמיד, הסכום אותו אנו מעוניינים להוציא על מתנה נמוך ב-20-25 אחוז מהמתנה שאנחנו רוצים לקנות. 

אבל, הקושי האמיתי של קניית מתנה נעוץ במשמעות שהיא מסמלת לגבי הקשר בין נותן המתנה למקבל. למעשה, זהו הקו המרכזי שמנחה אותנו בבחירת מתנה, גם אם לא תמיד אנחנו מודעים אליו. לא במקרה הקדישו תוכניות כמו סיינפלד, חברים ורמזור, לפחות פרק אחד שעסק בקושי של בחירת מתנות והמשמעות שמאחוריהן.

כמה כסף שווה השקעה?

אם נוסיף לכל אלו גם את הזמן הנדרש לקניית המתנה, הרי שלא פלא שרבים מאיתנו מעדיפים לבחור במתנה הפופולארית ביותר- כסף. כסף הוא אומנם פתרון קל, מהיר ומקובל שלא דורש פתק החלפה, ולפעמים הוא בדיוק מה שמצופה מאיתנו- נסו להביא מתנה לחתונה. 

אז איפה הבעיה? למה כשאנחנו מצפים לקבל מתנה, ומישהו- בעיקר אם הוא קרוב ללבנו- מביא לנו כסף, אנחנו מתאכזבים? התשובה ברורה. ערך של מתנה לא נמדד בכסף, אלא בהשקעה. כל אחד- אפילו גברים קשוחים מאד- אוהב לדעת שמשקיעים בו, שחושבים עליו ושמוכנים להתאמץ בשביל לשמח אותו. לתת כסף, מה לעשות, מסמל בדיוק את ההפך מכל אלו.

אז איך, מכל מגוון המתנות הקיים, אפשר לקלוע למתנה הנכונה? קודם כל, צריך לענות על השאלה מה לא לחפש במתנה? התשובה היא, כמובן, מחיר. תתפלאו לגלות עד כמה למחיר אין כמעט משמעות כאשר מדובר במתנה איכותית שמכוונת לעקרונות שהוזכרו קודם לכן. הנה רעיון לניסוי שיוכיח את הטענה: בפעם הבא שאתם נותנים מתנה לאדם קרוב, נסו להקדיש זמן ולכתוב הקדשה אמיתית, מכל הלב (קצת יותר מפורט ממזל טוב ועד מאה ועשרים). כשתגישו את המתנה ביחד עם ההקדשה, בדקו ממה התרגש בעל המתנה יותר. מה גרם לה להזיל דמעה, או לו, לתת לכם חיבוק חם מכל הלב.

גאדג'טים: שימושי, מקורי, חברתי

ישנן מתנות שאנחנו מקבלים ושוכחים וישנן כאלו שנשארות איתנו שנים ותמיד שאנחנו רואים או משתמשים בהן, אנחנו נזכרים באדם שנתן לנו אותן- וזאת בסופו של דבר הכוונה של מתנה. כדי להצליח במשימה הלא פשוטה הזאת, הדבר המובן מאליו הוא שהמתנה צריכה להתאים לבעליה, הדבר השני הוא שהיא גם תהיה שימושית עבורו והשלישי, שיהיה בה משהו מיוחד, משהו שיעשה חשק להשתמש בה. אין כאן כוונה להגיד שפרחים, או שוקולד, לא יכולים להיות מתנה יפה עם כוונה מאחוריה, אבל יש דברים שפשוט נשארים.

כיצד אפשר לשלב בין משהו פרקטי למתנה מיוחדת? גאדג'טים

גאדג'טים הם מוצרים טכנולוגיים חדשניים ועל פי רוב מקוריים, אבל גאדג'טים רבים משלבים את הטכנולוגיה החדשנית במוצרים קיימים. דוגמה אחת מני רבות אפשר למצוא בשילוב של גאדג'טים במוצר מוכר כמו שעון מעורר- למשל, שעון שמקרין את השעה על הקיר, או שעון עם פרח סולרי, בהתאם לטרנד הירוק. 

הגימיק, הוא שהופך את המתנה למשהו מיוחד, מקורי וחדשני. אחרי הכל, שעון מעורר הוא רק שעון אבל, אם הוא גורם לנו להתעורר עם חיוך על הבוקר-בין אם בזכות הגימיק שבו, או שהוא מזכיר לנו אירוע או חבר מיוחד- הרי שהוא הופך להרבה מעבר לצלצול מעצבן שמעיר אותנו מהשינה.

מתנות שימושיות נוספות, הן מתנות שיש בהן אלמנט חברתי. למשל, מבשלת בירה ביתית אם אתם חובבי בירה, או כדור מיוחד שמשמש להכנת גלידה תוך כדי משחק בו (יש דבר כזה). יתרונם של גאדג'טים כאלו בכך שהם מאד מקוריים, לא דורשים התעסקות רבה מדי ויחד עם זאת כן מעודדים פעילות חברתית, מה שיבטיח למתנה שלכם אורך חיים ארוך ויגרום לכם לרצות לבקר את בעל המתנה יותר. 

עכשיו רק נשאר לוודא שהמתנה מתאימה לבעליה ושהיא לא מרמזת על דברים שלא התכוונתם עליהם. למשל, התקן למקלחת שמאיר את המים בהתאם לטמפרטורה, יכול להפוך כל מקלחת לחגיגה, כל עוד האדם לו מוענקת המתנה לא יפרש אותה כאילו הוא סובל מריח רע של זיעה.

גאד'טים-חפיץ, בעברית- הם בהחלט חפצים שימושיים שיכולים להפוך מוצרים אפרוריים למוצרים מדליקים ומקוריים. כאמור, הסוד הוא לא במוצר הנרכש, אלא ביחוד שלו ובכוונה שעומדת מאחוריו- אם השקעת מחשבה וקנית משהו מקורי ומיוחד, האדם שיקבל את המתנה ירגיש מקורי ומיוחד וזאת המתנה הכי טובה שאפשר להעניק.

 לרכישת מתנות לחץ כאן

עדכונים אחרונים 2017-12-17 15:21:12
נקרא 738 פעמים
פורסם ב מאמרים