Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חצובות

סנן לפי
אפשרויות סינון
קטגוריה
  1. חצובה עם תאורה רינג 21

חצובה, חצובות וגימבלים: שימושים, סוגים ויתרונות

חצובה היא מכשיר נפוץ שנעשה בו שימוש כבר בימי המהפכה התעשייתית, לצורך העמדת מכשירים אחרים ביציבות מרבית. מרבית החצובות הן תלת-רגליות, כאשר הרגליים הן טלסקופיות (מתכווננות). הנחת עצם ע"ג חצובה מאפשר כיוון העצם והפעלתו הן ביציבות והן בנוחות. יתרון נוסף הוא כוונון גובה העצם שהונח ע"ג החצובה. בדרך כלל, כיום השימוש העיקרי בחצובות הוא בתחום האופטיקה, הצילום והמדידה, בעיקר בטלסקופים, מצלמות, סמארטפונים, מדי מרחק, מכשירי מדידה אופטיים וחשמליים וכד'), וכן נעשה בחצובות שימוש בתחום צלחות הלוויין ועוד.

בחר/י את החצובה המתאימה לכם או כמתנה ליקרים לכם:

הצג כ- גריד (רשת) רשימה
הגדר מיון בסדר עולה
לכל עמוד

23 פריטים

לחצובות ישנם כאמור שימושים חשובים בצילום, אופטיקה, מדידה ועוד. לפניכם סקירה של השימושים והסוגים העיקריים של חצובות

חצובה לצילום
מדובר בסוג הנפוץ ביותר של חצובות, המציע מגוון נרחב במיוחד של חצובות: החל מחצובות קומפקטיות לסמארטפון ומצלמות בגובה של כחצי מטר. חצובות אלו ניידות בשל משקלן הקל ומידותיהן, הן מתאימות למשל לנשיאה בתיק, ברכב וכד'. מדובר בחצובות נוחות וניידות, המתאימות למעשה למגוון רחב של מצלמות ושימושי צילום.
תחום החצובות לצילום כולל ליין חצובות מקצועי יותר, המיועד לצלמים בתחום הסטילס והוידאו. חצובות צילום אלה גבוהות יותר עד כ-1,60 ס"מ, כבדות יותר, ומאפשרות לצלם יציבות גבוהה יותר של המצלמה או מצלמת הוידאו.

הצורך העיקרי ביציבות בתחום הצילום, הוא בעיקר צילום במהירויות תריס נמוכות, כלומר בצילום בתנאי תאורה קשים ובחשיכה. בתנאים אלו, יש לצלם במהירות תריס נמוכה אשר עלולה לגרום לקבלת תמונה מטושטשת במידה והמצלמה אחוזה ביד, שכן לידיים (גם יציבות וחזקות) יש רעד טבעי. מבחינה זו, השימוש בחצובה מאפשר צילום באיכות גבוהה גם בתנאי תאורה מאתגרים. למעשה, כל צילומי הלילה והערב בהם לא נעשה שימוש בפלאש - נעשים ע"ג חצובה (או משטח יציב אחר).

חצובות עוזרות בהתמודדות עם קושי אחר בצילום מקצועי, והוא השימוש בעדשות ארוכות מוקד, כגון עדשות טלה בתחום העולה על 100 מ"מ (כגון עדשות 200 מ"מ, 300מ"מ או יותר). שכן שימוש ידני בעדשות אלו חשוף לרעד הטבעי של הידיים, וחצובה טובה מעניקה מענה ומונעת רעד זה. לחצובות ישנה חשיבות רבה גם בצילומי מאקרו בטבע ועוד, והן מונעות את הרעד הטבעי של הידיים, כאמור, ובזכותן תיהנו מצילום חד וברור.

חצובה לטלסקופ
כפי שהזכרנו למעלה, עדשות ארוכות מוקד הופכות לרגישות ביותר מבחינת תזוזה, והבעיה קיימת כמובן גם בטלסקופים. בשימוש בטלסקופ אומנם אין בהכרח קשר לצילום (למרות שניתן לחבר מצלמה לטלסקופ), אלא הצורך כאן הוא לצפות בגרמי השמיים בבהירות ובבירור. כאשר הטלסקופ ממוקם ע"ג חצובה, תיהנו מצפיה באיכות גבוהה ובעיקר מקבלת תמונה ברורה ויציבה. למעשה, ללא חצובה תתקשו מאוד "להתפקס" על האובייקט בו אתם צופים, כגון בירח או בכוכב לכת.

גימבלים
מדובר בחצובה אולם לרוב קצרה ובעלת רגל אחת. סוג זה של חצובה הולך ותופס מקום בשנים האחרונות, מן הסיבות המובנות: משקל קל יחסית ומידות נוחות. במלים אחרות, קל ונוח להתשמש בגימבל והוא מספק יציבות סבירה במצבים רבים. מצד שני, גימבל לא יספק יציבות שתאפשר צילום בחשיפה ארוכה, כלומר בלילה או בחשיכה, ובוודאי לא יתאים לשימוש בטלסקופים. לצד נוחות השימוש בו, היתרון המשמעותי של הגימבל הוא היכולת לצלם תמונות וקליפים למשל בנייד שלכם מבלי לגעת במצלמה / במכשיר הסלולרי עצמו - מה שיבטיח לכם תמונה חדה וברורה יותר. קיימים גימבלים הבנויים למעשה על תלת-רגל, כך שמדובר בסוג של הכלאה בין חצובה לגימבל.

חצובה לנוי / לסלון
ז'אנר עיצובי מוכר מתחום ההום סטיילינג, הוא העמדת מנורות, נורות או עצמים ע"ג חצובה מסוגננת ממש בסלון! כן, זהו טרנד מעניין, כאשר ניתן למקם ע"ג החצובה או אביזר נוי החביב עליכם, או אמצעי תאורה כגון נורות לד, נורות הלוגן או פלורסנט. כמובן, במידה ואביזר הנוי שלכם כבד, תצטרכו לעשות שימוש בחצובה מאסיבית יותר. כאשר ממקמים בראש החצובה נורה, ניתן להסתפק בחצובה ממוצעת ובגובה המועדף עליכם.

אנו באתר גאדג'ט-ליין שמחים להציע לכם מגוון עצום של חצובות וממיטב היצרנים והמותגים בעולם, החל מחצובות קומפקטיות לצילום ועד חצובות גבוהות לטלסקופ וצילום באיכות גבוהה במצלמה (מקצועית או מצלמת חובבים), בסמארטפון, במצלמת הוידאו ובכלל.

...
שאלות לגבי חצובה? צוות גאדג'ט-ליין לשירותכם:

בווטסאפ: 052-3824355 | בטל': 03-5744086